o. James Manjackal - posługa bez wątpliwości

 

O. James Manjackal, to znany na całym świecie kapłan - zakonnik ze zgromadzenia św. Franciszka Salezego.

Został wysłany przez zgromadzenie z misją ewangelizacji świata. Ewangelizuje już ponad 40 lat. Z jego nauczania i uzdrawiania skorzystały już tysiące ludzi. W Polsce gościł kilkadziesiąt razy, za każdym razem spotykając się z rzeszami ludzi chcących słuchać nauki głoszonej z mocą, „dotknąć” żywych świadectw wiary i odnowić swoje życie.
Praca, jaką podejmuje pełna jest poświęcenia i ofiary. Za swoje zaangażowanie i bezkompromisowość w głoszeniu Ewangelii płaci wysoką cenę. Pod koniec 2012 roku ciężko zachorował i bliski był śmierci. Modlitwa jednak i ufność w Bożą pomoc sprawiły, że po ponad rocznej przerwie powrócił do głoszenia Rekolekcji. W lutym 2016 roku podczas uroczystości w Watykanie o. James został posłany przez Papieża Franciszka jako Misjonarz Miłosierdzia, by w imieniu następcy św. Piotra głosić Boże Miłosierdzie i o nim świadczyć. (więcej o Rekolekcjach i o. Jamesie Manjackalu)

Jakże wielkie było zdziwienie, gdy na początku kwietnia br., Kuria warszawsko-praska wydała komunikat, w którym cofnęła pozwolenie na Rekolekcje z o. Jamesem, a nadto zakazała mu działalności na terenie diecezji. Komunikat kanclerza kurii o cofnięciu pozwolenia na Rekolekcje w Warszawie wywołał lawinę domysłów i krzywdzących posądzeń. W toku wyjaśniania sprawy okazało się, że decyzja Kurii podyktowana była pismem z Nuncjatury Apostolskiej, która to z kolei otrzymała pismo z Nuncjatury w Hiszpanii. "Zarzuty" zawarte w piśmie, które stały się przyczyną całego zamieszania okazały się niesprawdzone i nie dotyczyły gruntu polskiego. Opierały się na donosie jednej osoby (Hiszpanki) i zawierały informacje nieprawdziwe, które były już wyjaśniane, gdyż pochodziły sprzed ponad roku. Po rozeznaniu sprawy i rozwianiu wszelkich wątpliwości Biskup warszawsko-praski cofnął zakaz i zezwolił na Rekolekcje. (zgoda Ks. Arcybiskupa)

"Nie dziwię się ostrożności kurii i nie dostrzegam w jej działaniach żadnych nieprawidłowości. Moje zażenowanie budzi inny fakt. Wielu internetowych komentatorów nie znając stanu faktycznego (!) nie pozostawiało na misjonarzu suchej nitki. Przyznam szczerze: nie rozumiem tej tendencji. Czy nie gramy do tej samej bramki? Czy za wszelką cenę musimy udowodnić swoje racje?" (czytaj dalej)

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali modlitewnie o. Jamesa i Rekolekcje w Polsce! Modlitwa, to ogromne wsparcie w staraniach o obronę tego wielkiego misjonarza i jego ewangelizacji w Polsce. Dziękujemy polskim biskupom, w tym szczególnie Ks. Arcybiskupowi Henrykowi Hoserowi - Biskupowi Diecezjalnemu Diecezji warszawsko-praskiej. 

Zapraszamy zatem na Rekolekcje, które odbędą się w dniach 15-18 czerwca 2017 roku w Warszawie.

SZCZEGÓŁY NA TEMAT REKOLEKCJI W TYM REJESTRACJA